• sks.jpg
  • 566.jpg
  • sztandar1.jpg
  • 563.jpg
  • jan_pawel_ii.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • header.jpg

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali na nim wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej – między innymi „Dziewczynę z granatem”.

Przedstawili również najważniejsze fakty związane z polskimi drogami do wolności. Była też zabawna scenka pokazująca mecz piłki nożnej jako alegorię trzech rozbiorów Polski. Jako że rok 2017 jest rokiem, w którym miała miejsce 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki, podczas uroczystości wybrzmiał również skoczny „Krakowiak Kościuszki”. Występy młodzieży przygotowane zostały przez pana Marcina Rudnickiego, panią Zofię Breszkę i pana Krzysztofa Cegłowskiego. O dekorację zadbała pani Bożena Łabuńska. Apel z pewnością skłonił naszych uczniów do refleksji związanych z poczuciem ich tożsamości narodowej i wpisał się w kalendarz wydarzeń mających na celu szczególne uczczenie nadchodzącej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”.

Zapraszamy do galerii: