• sztandar1.jpg
  • 566.jpg
  • header.jpg
  • jan_pawel_ii.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • 563.jpg
  • sks.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r. w Bobowie po raz pierwszy został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego wydarzenia to „Bóg jest dla wszystkich” ma przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu.

Uroczystość w naszej gminie rozpoczęła Msza święta w miejscowym kościele parafialnym, następnie barwny korowód przeszedł ulicami Bobowa. Wszystkie trzy orszaki na czele z królami spotkali się najpierw przy gospodzie, gdzie gimnazjaliści wcielili się w role: gospodarza, gospodyni, diabłów oraz biesiadników. Kolejnym przystankiem był dwór Heroda, w którym młodzież odgrywając swoje role zachęcała uczestników orszaku do balowania, pychy, lekceważenia Boga i Jego przykazań. Następnie wszyscy wspólnie udali się w kierunku naszej szkoły, przy której w stajence czekali na nich: Maryja, Jezus, pastuszkowie i zwierzęta.   Zakończenie uroczystości odbyło się w pięknie przystrojonej sali sportowej, gdzie odbył się poczęstunek, koncert kolęd w wykonaniu profesjonalnego zespołu „Na cały głos” z Pelplina oraz wspólne kolędowanie. Aż żal było się rozstać…