• jan_pawel_ii.jpg
  • sztandar1.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • sks.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • header.jpg
  • 566.jpg
  • 563.jpg

W dniu 21.03.2018r. „zazieleniło się” w naszej szkole. Tego dnia wraz z nadejściem wiosny obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz drugiej gimnazjum rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Każda z klas miała za zadanie przygotować oraz zaprezentować gazetkę nt. Irlandii oraz Dnia Św. Patryka. Kolejną konkurencją było przygotowanie oraz prezentacja stroju irlandzkiego skrzata – Leprikona (ang. Leprechaun).

 

Ogromnym wyzwaniem okazało się przygotowanie oraz prezentacja figury przestrzennej – trójlistnej koniczyny – symbolu Irlandii. 

Prezentacje poszczególnych klas były oceniane przez jury w składzie: p. Rafał Cejrowski, p. Monika Cieślewicz oraz p. Mirosława Talaśka- przewodnicząca Rady Rodziców przy PSP w Bobowie.

Rywalizacja między zespołami klasowymi była niezwykle zacięta. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz niezwykłą kreatywnością. Do przygotowań włączyli się również rodzice uczniów.

Nagrodę specjalną otrzymała klasa, której uczniowie w sposób szczególny nawiązali elementami swojej garderoby do kultury irlandzkiej.

Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III włączyli się również do wspólnego świętowania. Przygotowali piękne irlandzkie kapelusze, które również zostały ocenione przez członków jury.

Celem obchodów Dnia Św. Patryka było przybliżenie uczniom kultury kraju anglojęzycznego, jakim jest Irlandia. Tego dnia nie zabrakło irlandzkiej muzyki, wiosennych piosenek i poezji oraz występu grupy tanecznej „Queen Dance”.

Urok celtyckiej kultury towarzyszył uczniom przez cały dzień, a świętowaniu nie było końca. Po ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród ufundowanych przez Radę Rodziców przy PSP w Bobowie, uczniowie witali wiosnę na wesoło. Pół żartem, pół serio sprawdzano wiedzę uczniów z poszczególnych przedmiotów. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaciętej rywalizacji, a Radzie Rodziców dziękujemy za okazaną hojność!

 

Zapraszamy do galerii: