• 563.jpg
  • header.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • jan_pawel_ii.jpg
  • 566.jpg
  • sztandar1.jpg
  • sks.jpg
  • SAM_2031.JPG

Rankiem dziesiątego października 2018 r. wyruszyliśmy w autokarową pielgrzymkę
na południe Polski. Organizatorem tej niezwykłej wyprawy był ks. Andrzej Taliński, proboszcz parafii pw. św. Marcina ze Starej Kiszewy. Oprócz reprezentacji naszej szkoły, złożonej z ośmiu osób, jechali przedstawiciele szkół im. Jana Pawła II ze Starej Kiszewy, Skarszew, Kleszczewa Kościerskiego i Rychławy.

Pierwszym celem naszej podróży były średniowieczne ruiny zamku w Olsztynie koło Częstochowy. Przy bezchmurnym niebie mogliśmy podziwiać piękne pejzaże Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie pojechaliśmy na Jasną Górę, gdzie po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma zwiedziliśmy pauliński klasztor oraz odbyliśmy drogę krzyżową. Wieczorem o godzinie dwudziestej pierwszej uczestniczyliśmy w wieczornym apelu przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. W czwartek jedenastego października miał miejsce główny punkt naszego wyjazdu, czyli uroczysta msza święta na wałach jasnogórskich z udziałem przybyłych pocztów sztandarowych z całego kraju oraz jednego z Białorusi. Mszy świętej jednoczącej tysiące osób przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz Jana Pawła II i metropolita lwowski. W poczcie sztandarowym Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Bobowie stali na zmianę Katarzyna Behrendt, Natalia Tyczyńska i Wiktor Netkowski z klas trzecich gimnazjum oraz Amelia Mania, Małgorzata Połom i Piotr Patrzykąt z klas ósmych. Opiekę nad uczniami sprawowali Laureta Berent i Marcin Rudnicki. Powrót do domu upłynął nam w przyjemnej atmosferze, gdyż ksiądz Andrzej, oprócz prowadzenia modlitw, grał na gitarze niezliczone pieśni i piosenki. Mamy nadzieję, że będziemy już cyklicznie uczestniczyć kolejnych pielgrzymkach na Jasną Górę.