• 566.jpg
  • sztandar1.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • jan_pawel_ii.jpg
  • header.jpg
  • 563.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • sks.jpg

Pod takim hasłem w przedświąteczny piątek odbył się w naszej szkole przegląd kolęd i pastorałek.

Najpierw w salach lekcyjnych odbyły się klasowe wigilie, po czym wszyscy spotkaliśmy się na pięknie przystrojonej sali sportowej, by wspólnie kolędować. Począwszy od oddziału zerowego poszczególne klasy występowały przed zebranymi z przygotowaną przez siebie kolędą lub pastorałką. Uczniom towarzyszyli również wychowawcy poszczególnych klas. Podziwiać można było nie tylko talenty wokalne występujących, ale i specjalne elementy scenografii i niecodzienne kostiumy. Poziom artystyczny występów był na bardzo wysokim poziomie. Do wspólnego śpiewania zachęcano całą widownię i gości, gdyż teksty utworów wyświetlane były na ekranie. Wśród zaprezentowanych utworów były oprócz tradycyjnych kolęd, jak choćby „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, także mniej znane pastorałki, takie jak „Pastuszek bosy” czy „Skrzypi wóz”. Naszym śpiewem daliśmy wyraz radości towarzyszącej pamiątce narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie pięknie wpisało się w celebrowanie tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie koncertu wręczono również nagrody w konkursie na najpiękniejszą dekorację klasowych drzwi. Konkurs cieszył się sporym powodzeniem. Na drzwiach pojawiły się bardzo oryginalne świąteczne dekoracje. Były więc klasyczne wieńce bożonarodzeniowe, bałwany, prezenty oraz Mikołaje próbujące dostać się do klas przez komin lub kominek. Największe uznanie zyskał jednak pewien uzdolniony renifer, który drzwi sali nr 18 potraktował jak deski swoistej estrady i z niezwykłym zaangażowaniem wyśpiewywał z nich słowa kolędy brzmiące: „Li, li, li, li, laj!”. Dzięki temu konkursowi w naszej szkole zapanowała radosna świąteczna atmosfera. Organizatorkami konkursu były panie Anna Michna i Lucyna Mazur.