• obrazek_1_1411.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • sztandar1.jpg
  • header.jpg
  • 563.jpg
  • jan_pawel_ii.jpg
  • 566.jpg
  • sks.jpg

W dniach 13 - 15 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do stolicy naszego kraju - Warszawy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Zamek Królewski oraz przemierzyliśmy Stadion Narodowy trasą „Piłkarskie Emocje”. Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik – jednej z najnowocześniejszych instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Następnie udaliśmy się podziwiać ogród znajdujący się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ze znajdującego się tam tarasu można było podziwiać panoramę miasta i widok na Wisłę. Później wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare i Nowe Miasto. Podziwialiśmy tamtejszą architekturę m. in. Archikatedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta oraz wysłuchaliśmy historii o pomniku Małego Powstańca. Dalej udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy obserwować zmianę warty. Kolejną atrakcją tego dnia był pobyt w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze, skąd podziwialiśmy stolicę z lotu ptaka. Wieczorem udaliśmy się na Skwer 1 Dywizji Pancernej WP, aby obejrzeć wodne widowisko wytwarzane przez Multimedialny Park Fontann. Ostatniego dnia spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, z zachwytem oglądaliśmy: Pałac na Wodzie, Starą Pomarańczarnię oraz Teatr na Wyspie. Widzieliśmy pomnik Fryderyka Chopina oraz Belweder. Następnie przejechaliśmy Traktem Królewskim, gdzie widzieliśmy m. in. ambasady, Sejm i Senat oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przebywaliśmy na terenie dawnego getta żydowskiego. Dzięki uprzejmości Pani przewodnik mieliśmy okazję zobaczyć Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po Wojskowym Cmentarzu na Powązkach. Odwiedziliśmy m. in. Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, Kwaterę Smoleńska oraz Kwaterę na Łączce. Podążaliśmy Aleją Zasłużonych, gdzie swoje groby mają wybitne osobistości. Czas spędzony w Warszawie zakończyliśmy posiłkiem w restauracji Sosiser. Pomimo deszczowej pogody udało się nam zobaczyć wszystkie zaplanowane atrakcje.