• header.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • sztandar1.jpg
  • 566.jpg
  • 563.jpg
  • SAM_2031.JPG
  • jan_pawel_ii.jpg
  • sks.jpg
  • laboratoria.jpg

W dniach 7-8 maja miała miejsce szkolna wycieczka do Warszawy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy najbardziej znane miejsca na starym mieście (Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela, rynek starego miasta z pomnikiem Syrenki, barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego) oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, przy którym trwała zmiana warty. Następnie przeszliśmy spacerem do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na taras widokowy umieszczony na XXX piętrze. Po powrocie „na ziemię” zjedliśmy obiad w pałacowej restauracji. „Na deser” przejechaliśmy pod Belweder, gdzie rozpoczęliśmy spacer
po Łazienkach Królewskich. Po drodze widzieliśmy pomnik Józefa Piłsudskiego i jego słynnego cadillaca; pomnik Chopina, Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wodzie, Amfiteatr. Na nocleg udaliśmy się do hotelu o3.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania i wykwaterowania. Następnie przejechaliśmy na ulicę Myśliwiecką, skąd spacerem obok siedziby radiowej Trójki udaliśmy się do Sejmu RP. Tam zostaliśmy przyjęci przez posła Patryka Gabriela, który wcześniej zaprosił nas do zwiedzania tego ważnego miejsca. Jesteśmy mu za to dozgonnie wdzięczni. Mieliśmy zatem okazję przysłuchiwać się na żywo obradom Sejmu. Na początku posiedzenia zostaliśmy nawet przywitani przez Marszała Sejmu Szymona Hołownię, co było dla nas sporym zaskoczeniem. Po opuszczeniu budynku Sejmu pojechaliśmy zrelaksować się
na dach Biblioteki UW, na którym znajduje się piękny ogród. Następnie mieliśmy czas wolny na zakupy w galerii Elektrownia Powiśle. Na koniec udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym mogliśmy poznawać do woli najnowsze osiągnięcia nauki. Tam również przed odjazdem do domu zjedliśmy pożegnalny obiad. Do Bobowa wróciliśmy kwadrans po 22iej.

Organizatorami wyjazdu byli: Marcin Rudnicki, Elżbieta Koszewska i Jagoda Patrzykąt.

Zapraszamy do galerii zdjęć: