• SAM_2031.JPG

W niedzielę piątego marca 2017 r. odbył się w Skórczu pierwszy bieg „Tropem wilczym” poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rywalizację sportową poprzedziło uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ścianie posterunku policji w Skórczu, upamiętniającej zbrojny rajd oddziału ppor. Zdzisława Badochy „Żelaznego” z 19 maja 1946 r.

W symbolicznym biegu wzięło udział ponad stu dwudziestu biegaczy w kilku kategoriach wiekowych. Bezapelacyjnym zwycięzcą został nasz uczeń Łukasz Pawlak, który wygrał w klasyfikacji generalnej oraz uczniów gimnazjów. Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych zajęła Agata Szwarc, a dziewcząt gimnazjów Wiktoria Klinowska. Wyróżniona została także pani pedagog Agnieszka Lewandowska. W biegu uczestniczył nauczyciel historii pan Marcin Rudnicki, który nie ukrywał zadowolenia z popularyzowania historii w nowoczesny i radosny sposób.