• SAM_2031.JPG
  • jan_pawel_ii.jpg
  • 563.jpg
  • 566.jpg
  • sks.jpg
  • obrazek_1_1411.jpg
  • header.jpg
  • sztandar1.jpg

W miniony piątek do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bobowie zawitał niecodzienny gość – dziennikarz motoryzacyjny Grzegorz Traczewski. Przybył do nas na zaproszenie pani dyrektor Marioli Fiałkowskiej oraz proboszcza naszej parafii księdza dra Łukasza Kątnego.

Pan Grzegorz Traczewski to Redaktor Naczelny Auto Plus Radio i TV oraz współzałożyciel Fundacji „Jedź bezpiecznie”, a także współautor audycji w MeloRadiu i Radiu 7, będący także ekspertem motoryzacyjnym stacji telewizyjnej Polsat. Poprowadził on dla naszej młodzieży wykłady związane z bezpieczeństwem na drodze, w trakcie których poruszane były takie tematy jak bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, kierowców pojazdów samochodowych oraz bezpieczeństwo pasażerów. Dzięki temu uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była to w tych dniach szczególnie cenna lekcja, gdyż to kilka tygodni temu uczniowie wrócili w mury szkoły po wakacyjnej przerwie, a wielu z nich dojeżdża na zajęcia rowerami, samochodami czy autobusami szkolnymi. Osoba prowadzącego bardzo szybko zyskała sympatię naszych uczniów, gdyż pan Grzegorz prowadził wykład bardzo barwnie, nie stroniąc od żartów i dzielenia się osobistymi doświadczeniami. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali strój kierowcy rajdowego, który stanowił jedną z atrakcji, i słuchali dobrych rad. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i z pewnością przyczyniło się do podniesienia świadomości naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe opaski. Przeprowadzone zajęcia były jednym z elementów realizacji Planu Wychowawczo-Profilaktycznego naszej szkoły. Liczymy na więcej tak udanych spotkań.